KONST / Litografier / Färglitografi 13272436
*
nr 1327 2436
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Färglitografi, "Noaks Ark". Signerad, EA-upplaga, daterad 1977. Motivet: 46x54cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:01:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 17:13:03
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs mer om Gösta Gustavson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs mer om Gösta Gustavson
nr 1327 2436
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Färglitografi, "Noaks Ark". Signerad, EA-upplaga, daterad 1977. Motivet: 46x54cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 17:13:03 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.Läs mer om Gösta Gustavson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik gösta gustavson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03